مهدی موسوی ۲ تیر ۹۲ یک دیدگاه 2,005 بازدید
 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4
 • مهدی موسوی
 • ۲ تیر ۹۲
 • 2,005 بازدید

در نمایشگاه E3 در لس آنجلس، PS4 بالاخره خود را با قیمت ۳۹۹ دلار که ۱۰۰ دلار از Xbox One شرکت مایکروسافت ارزان تر است نشان داد.

 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

PlayStation 4 در واقع در فوریه در مراسمی در نیویورک پرده برداری شد. درحالی که اطلاعات زیادی درباره ی امکانات و استراتژی های شرکت وجود داشت، خود سیستم در پرده ای از ابهام قرار داشت. مانند دسته ی بازی جدید آن!

 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

Sony اشتباه گذشته ی خود را تکرار نکرده است. در نمایشگاه E3 در لس آنجلس، PS4 بالاخره خود را نشان داد. با قیمت ۳۹۹ دلار که ۱۰۰ دلار از Xbox One شرکت مایکروسافت ارزان تر است.

اطلاعاتی که از آن منتشر شده نشان می دهد که این دستگاه تنها یک PS2 پیشرفته نیست. بلکه شباهت بیشتری به Xbox One بزرگ تر دارد.

دسته های بازی:

در نگاه اول، تشخیص تفاوت آشکار بین DualShock 4 در PS4 با DualShock 3 در PS3 وجود دارد. اگر زمان کافی برای بازی با PS3 گذرانده باشید کم کم تفاوت ها آشکار می شود.

دکمه های ماشه ای (Trigger buttons) نسبت به نسخه ی قبلی پیشرفت داشته اند اما در واقع به خاطر صاف و بزرگتر بودن احساسی واقعی مانند Xbox One را القا نمی کنند و Shoulder Button ها نرم تر و راحت تر از دکمه های Xbox One یا PS3 هستند.

 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

D-pad نیز در مقایسه با دقت D-pad در Xbox One نا امید کننده بود. من که نمی توانم پیروز شدن در یک بازی مبارزه ای را با آن متصور شوم. کمبود عکس العمل های لمسی هنگام تغییر جهت کمی مشکل ساز می شود.

دسته ی بازی همانند نسخه های قبلی سبک است و سطح آن در دکمه ها و پشت آن دارای ناهمواری بیشتری است. صفحه ی لمسی آن نیز صاف و کمی شیاردار است.

دستگیره های آنالوگ عکس العمل قابل قبولی دارند. اگر چه سطع آن ها کمی باعث حواس پرتی می شود. خود سیستم شبیه هیچ کدام از کنسول های بازی نیست. البته رنگ سیاه و شکل مربعی آن شبیه بیشتر کنسول هاست اما طراحی آن به گونه ای است که آن را از دیگر کنسول ها متمایز می کند.

طراحی:

شکل متوازی الاضلاعی زاویه دار آن کمی شبیه به PlayStation های گذشته و بیشتر به PlayStation 2 است. طراحی جذابی دارد اما کمی قوطی مانند است و اندازه ی آن با Xbox One متفاوت است. قیافه ی مکعبی آن منظره ی خوبی در کنار تلوزیونتان ایجائ خواهد کرد و جسمی مزاحم محسوب نخواهد شد.

  تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

بازی های مصرف شده

Xbox One با قوانین نسبتا طاقت فرسای خود درباره ی حقوق معنوی مدیریتی دیجیتال خود باعث جنجال شده است. کنسول مایکروسافت نیاز به اتصال روزانه به اینترنت و شناسایی حساب دارد; حتی برای بازی های تک نفره ی خود. بازی های روی دیسک، مانند بازی های کامپیوتر (و احتمالا با کد های یک بار مصرف) روی هارد دیسک Xbox One نصب می شوند. فروش و اجاره ی بازی ها توسط شرکت ها محدود می شوند. در مجموع، ناظران بر این عقیده اند که این قوانین باعث از بین رفتن فروش بازی های دست دوم خواهد شد.

قوانین سونی برای PS4 در نگاه اول بسیار مرسوم و معمولی تر به نظر می رسند. PS4 از بازی های مصرف شده پشتیبانی خواهد کرد و درخواست شناسایی آنلاین حساب را نخواهد داشت. البته سونی بیشتر این قوانین را به شرکت های منتشر کننده واگذار خواهد کرد تا قوانین خود را اعمال کنند.

PlayStation Plus و PS4

PS4 سرویس های Vita و PS3 را بدون هزینه ی ثبت نام اضافی پشتیبانی خواهد کرد. برخلاف PS3، یک ثبت نام اضافی برای بازی های چند نفره ی آنلاین مورد نیاز خواهد بود. البته برای دسترسی به سرورهایی مانندNetflix و مانند آن به آن ثبت نام نیازی نخواهید داشت. ولی برای دسترسی به تقریبا همه چیز(!) در Xbox one و Xbox 360 به یک Microsoft’s Xbox Live Gold Subscription نیاز دارید.

PS4 سرویس مجموعه بازی های سریع خود را خواهد داشت. Drive Club PS Plus Edition اولین بازی رایگان هنگام راه اندازی خواهد بود. همچنین یک بازی رایگان در هر ماه قابل دسترسی خواهد بود.

سونی در مورد پیشنهادات رایگان خود در هر ماه برای کاربران Plus خود با ذکاوت عمل نموده است. همچنان که مایکروسافت همین کار را برای کاربران Xbox 360 برای ثبت نام کنندگان به Xbox Live Gold انجام داد.

  تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

محتوای ویدیویی و سرویس ها

صحبت های سونی در مورد PS4  در E3 حاکی از تلاش های سونی برای حضورش در زمینه ی متحوای ویدیویی در کنسول ها همانند کر های مایکروسافت در Xbox One می باشد. سونی قدرت استادیو ی خود و راه اندازی احتمالی ویدیو های انحصاری PS4 را تبلیغ کرده است اما ماهیت آن ها هنوز کاملا مشخص نشده است.

سرویس های ویدیویی مانند Video Unlimited، Redbox و Flixster بعضی از این سرویس ها هستند که احتمالا در PS3 نیز ارائه شوند.

چالش بزرگ در ارائه کردن این محتوا ها برای تبلیغ کنسول ها این است که آیا کنسول های بازی می توانند نقش شبکه های ویدیویی را نیز ارائه کنند یا نه. ظاهرا مایکروسافت و سونی در این جهت حرکت می کنند که یک ریسک می باشد.

  تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

فناوری ابری Gaikai

تکنولوژی ابری Gaikai که سال گذشته توسط سونی ارائه شد، در فوریه به عنوان یک شیوه ی موقتی برای بازی کردن بازی های مدت دار قبل از خرید اعلام شد که با تکنولوژی streaming-game کار خواهد کرد. سپس دیوید پری، مدیرعامل شرکت Gaikai اعلام کرد که پتانسیلی که این سرویس ابری در مورد ارائه ی سرویس های مختلف دارد باعث احیای مجدد تجربه ی PlayStation خواهد شد.

این سرویس همچنین برای تقویت احساسات و تجربه های کاربران در استفاده ازPS4 استفاده خواهد شد و امکان به اشتراک گذاری نتایج بازیهایتان را با دوستانتان با ساده ترین روش در اختیارتان خواهد گذاشت.

این اولین بار است که یک کنسول بازی خانگی وارد این حوزه می شود. البته هم اکنون کاربران رایانه های شخصی از این امکانات استفاده می کنند. تکنولوژی به اشتراک گذاری با Facebook و Ustream نیز سازگاری خواهد داشت. اگرچه سونی اعلام کرده است که این سرویس در ۲۰۱۴ راه اندازی می شود.

این سرویس ابتدا در ایالات متحده ی آمریکا راه اندازی شده و فقط محدود به PS4 نخواهد شد، بلکه PS3 وVita نیز از این فناوری بهره خواهند برد.

 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

بازی های جدید:

همان طور که انتظار می رفت، سونی مجموعه ای از بازی هارا در E3 به نمایش گذاشت. (( The Order, Killzone و Shadow Fall and Infamous و Second Son and The Dark Sorceror )) از این جمله اند. برخی از این باضی ها در همایش قبلی سونی در فوریه رونمایی شدند. درک این که این بازی ها چه چیزی می توانند به کاربر ارائه کنند که PS3 نمی توانست کمی دشوار است. البته بیشتر اکثرا بازی ها زیبا به نظر می رسند.

سونی پشتیبانی همه جانبه از شرکت های تولید کننده و ارائه دهنده ی خدمات را متعهد شده است و مراحل بسیار آسانی برای تولید کننده ها برای انتشار بازی وجود دارد.

 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

سخت افزار:

PS4 همان طور که انتظار می رفت بسیار شگفت انگیز ظاهر شده است:

An eight-core X86 AMD Jaguar CPU

۱.۸۴-teraflop AMD Radeon graphics engine (with “18 compute units”)

۸GB of GDDR5 memory

۵۰۰GB hard drive

Blu-ray drive

Three USB 3.0 ports

۸۰۲.۱۱ b/g/n Wi-Fi

Ethernet, HDMI, Bluetooth 2.1, optical audio and analog AV out

PS4 همانند Xbox One از یک هارد ۵۰۰ گیگابایتی برای ذخیره ی داده ها استفاده خواهد کرد. مشخصات آن مانند یک کامپیوتر شخصی مدرن مجهز با پردازنده های AMD می باشد (یا این گونه به نظر می رسد.) این ها مشخصات یک کامپیوتر عالی نیست ولی حد اقل از تمامی کنسول های فعلی موجود در بازار بالاتر می باشد. فقط با توجه به سخت افزار های موجوک کنونی پیشرفته به نظر نمی رسد. درست مانند PS3در زمان خود.

سرعت پاسخگویی باعث کاهش لگ زدن هنگام اجرا می شود که این یکی از قول هایی بود که سونی به کاربران داده بود.(برخلاف Wii U که در اجرا تاخیر داشت.)PS4 قابلیت دانلود پر سرعت در پس زمینه را هنگام بازی خواهد داشت و حتی سونی مدعی شده است که بازی های درحال دانلود نیز میتوانند هم زمان اجرا شوند.

PS4 دارای یک درایو Blue-ray خواهد بود که قابلیت اجرای DVD را نیز خواهد داشت. همچنین سه درگاه USB 3.0، ۸۰۲.۱۱ b/g/n Wi-Fi، Ethernet، Bluetooth 2.1، HDMI، Analog AV-out و optical digital audio output.

بازی های PS3 نیز طبق گفته ی سونی با همان روش قابل بازی در PS4 خواهند بود.

 تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4

DualShock 4 و PS Eye جدید: لمس و حرکت:

کنترل گر جدید DualShock 4 یکی از معدود بخش های این دستگاه است که تصویر کاملی از آن در اختیار می باشد.بر اساس اطلاعات موجود، این دسته شبیه ادغامی از PlayStation DualShock با کمی فلسفه ی طراحی Vita و Move می باشد. دسته دارای ویبره و صدای قوی تر، یک Touch Pad، یک دکمه ی اشتراک گذاری، یک جک استاندارد هدفون/میکروفون که هدفون های استاندارد را ساپورت می کند و یمه نوار نورانی که آن را شبیه به سه سر پیوند داده شده از دسته ی Move می کند. صفحه ی لمسی دوانگشتی همراه با کلیک، درست در وسط کنترل گر جاسازی شده است که چهره ای شبیه به PS Vitaبه آن داده است. این کنترل گر همچنین دارای یه پورت Micro-USB، Bluetooth 2.1 و ژیروسکوپ و سرعت سنج Sixaxis می باشد.

PlayStation 4 Eye نیز از نو طراحی شده است. به جای یک لنز شبیه وب کم، نوار جدید شبیه Kinect دوربین های استریو دارد. البته این وسیله یک وسیله ی جانبی می باشد و برای تهیه ی آن باید پول بیشتری بپردازید.

شبکه ی به اشتراک گذاری جدید:

سونی قول داده است که شما قادر به ظبط چند دقیقه از بازی خود و به اشتراک گذاری عکس ها یا کلیپ بازیتان با استفاده از دکمه ی به اشتراک گذاری خواهید بود. همچنین امکان چت نیز هنگام بازی وجود خواهد داشت. عکس هایی که در همایش سونی پخش شده اند نشان می دهند که چیزی که باعث نو نما شدن شبکه ی به اشتراک گذاری جدید سونی می شود، استفاده از عکس ها و اسم های واقعی برای بازیکنان است.

PlayStation Vita و بازی از راه دور (remote play):

آیا PS4 و Vita می توانند دوستان خوبی باشند؟ سونی قول داده است که Vita با PS4 بسیار سازگار خواهد بود و این دو با استفاده از Remote Play game-streaming به صورت شگفت انگیز با هم هماهنگ خواهند بود. کمی شبیه به امکاناتی که Nintendo Wii U روی GamePad ارائه می کند. به جز این که در این مورد این کار روی یک دستگاه کاملا مستقل انجام می شود.

به طور کلی، سونی در مورد PS4 قول های بزرگی داده است که عملی شدن یا نشدن آن ها و کیفیت امکانات ارائه شده، بعد از منتشر شدن، به وسیله ی مصرف کنندگان مشخص خواهد شد.

  تصاوير و بررسی تخصصی PlayStation 4
goldengameiconمنبع : وای جی سی دات آی آر
 • امتیاز : [yasr_visitor_votes size="small"]
 • رمز فایل: www.goldengame.ir

راهنمایی تلفنی

 • Tehran 09123456789
 • Gloestan 09123456788
 • Tabriz 09123456787
 • Mashhad 09123456777
 • مطالب مرتبط

  دیدگاه کاربران

  تعداد دیدگاه کاربران: ۱ دیدگاه