مهدی موسوی ۱۶ اردیبهشت ۹۳ یک دیدگاه 3,838 بازدید
تعداد بازی کنندگان Dota 2 بیشتر از World of Warcraft
 • مهدی موسوی
 • ۱۶ اردیبهشت ۹۳
 • 3,838 بازدید

به کمک سرویس جدید و بسیار موفق شرکت Valve، یعنی MOBA، بازی Dota 2 به رشدی غیر قابل پیشبینی رسید.

Dota-2-review-1

این بازی در حال حاضر از بازی بسیار قوی و موفق شرکت Blizzard، یعنی World of Warcraft بزرگتر است.

این خبر توسط وب سایت رسمی این بازی، Dota 2 blog  منتشر شده است. این وبسایت هر ماهه آماری از بازی کنندگان این عنوان در ماه گذشته ارائه می دهد. با توجه به آماری که جدیدا در این وبسایت ارائه شده، این بازی ۷٫۸۶ میلیون بازی کننده در ماه قبل داشته است. حال این عنوان از بازی بسیار موفق World of Warcraft مقدار کوچکی جلو افتاده است. طبق آخرین آماری که شرکت اکتیویژن، ناشر بازی در ماه فوریه منتشر کرد، World of Warcraft تعداد ۷٫۸ میلیون نفر بازی کننده دارد. با این حال مساله ی قابل تاملی در این میان وجود دارد.

عنوان World of Warcraft مجانی نیست. برای بازی کردن این عنوان و عضو بودن باید هر ماه ۱۵ دلار پرداخت کرد. این در حالی است که عنوان Dota 2 رایگان بوده و در بازی از شما پول های بی مورد نمی گیرد. برای مثال رقیب این بازی، League of Legends برای آزاد کردن کارکترها مبالغی دریافت می کند که در Dota 2 اصلا به این موارد بر نخواهیم خورد. این بازی سعی دارد که سود خود را از طریق فروش لوازم ثانویه مانند آیتم های درون بازی، پک های صوتی جدید و چیزهای دیگری که اثر مستقیم بر روی بازی ندارند به دست بیاورد.

اگر بخواهیم واقع بین باشیم، تعداد بسیار کمی از بازیکنان این عنوان رایگان حاضر به پرداخت پول می شوند. در آماری که اخیرا اعلام شد تعداد این دسته از افراد ۲٫۲ درصد اعلام شده است. با این حال امکان اینکه کسانی در این بازی موجود باشند که بسیار بیشتر از ۱۵ دلار خرج کنند وجود دارد. در حال حاضر روشی برای فهمیدن میزان سود دو شرکت Blizzard و Valve از این دو بازی محبوب وجود ندارد.

لازم به ذکر است که با توجه به آمار بسیار خوب این بازی و پشت سر گذاشتن عنوان محبوب World of Warcraft، این بازی هنوز از دیگر رقیب خود، League of Legends عقب تر است. اوایل امسال، Riot Games سازنده ی این بازی اعلام کرد که این بازی به طور روزانه ۲۷ میلیون بازی کننده دارد. وی همچنین اعلام کرد که این بازی در هر ماه ۶۷ میلیون بازی کننده دارد. به نظر نمی رسد که عنوان Dota 2 در زمانی نزدیک بتواند به این رکورد برسد.

شرکت Valve اخیرا اقدام به ساخت فیلمی در مورد بازی Dota 2 کرده است. داستان فیلم در مورد ۳ بازیکن حرفه ای Dota 2 است که برای شرکت در اولین دوره مسابقات جهانی این بازی آماده می شوند.

اخیرا به روز رسانی جدیدی برای این بازی عرضه شده که بسیاری از مشکلات و باگ های این بازی را رفع می کند. این به روز رسانی با نام  Spring Cleaning update و به صورت رایگان قابل دسترسی است.

خرید بازی دوتا۲ – Dota2

تصویر محصول

post

 • امتیاز : [yasr_visitor_votes size="small"]
 • رمز فایل: www.goldengame.ir

راهنمایی تلفنی

 • Tehran 09123456789
 • Gloestan 09123456788
 • Tabriz 09123456787
 • Mashhad 09123456777
 • مطالب مرتبط

  دیدگاه کاربران

  تعداد دیدگاه کاربران: ۱ دیدگاه

  • Farshad_overlord گفت:

   یا امام رضا
   سرویس moba !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   MOBA سبکه مثل اول شخص و سوم شخص
   dota ,Dota 2 ,lol,hon سبک MOBA هستن
   یا خود خدا اکتیوژن ناشر کدوم بازیه؟!! dota 2 یا wow?!!
   این دوتا بازی ناشر ندارن دوتا۲ که تو استم که استم مال valve هستش
   wow هم که خود بلیزارد همه کارشه
   در زمن فکر کنم شما اشتباه فهمیدید چون طبقه اخرین امار بازی wow بیشتر از ۱۰۰میلیون بازیکن قانونی فقط تو خود سرور های
   بیلیزارد داره . سرور های غیر قانونیشو که دیگه ولش که تعدادشون از قانونیا بیشتر تو همین ایرانه خودمنون ۱۰۰۰ تا غیر قانونیش هست ……….
   شما هنوز نمیدونی MOBA چیه؟؟