مهدی موسوی ۷ اسفند ۹۱ بدون دیدگاه 1,859 بازدید
نقدو بررسی بازی Sonic & All-Stars Racing Transformed
  • مهدی موسوی
  • ۷ اسفند ۹۱
  • 1,859 بازدید

بازی های زیادی هستند که نتوانستند از دنیای قدیمی و گذشته خودشان به دنیایی جدید و مدرن که ما در آن زندگی می کنیم راه یابند . هر ساله این بازی در سبک های متفاوت عرضه می شوند تا هم پولی به جیب بزنند و هم خودی نشان بدهند . یکی از این بازی ها عنوان Sonic & All-Stars Racing Transformed است که توسط استودیو Sumo Digital ساخته شده برای اکثر پلتفرم های روز تهیه و عرضه شده است .

Sonic-All-Stars-Racing-Transformedlogo

نام: Sonic & All-Stars Racing Transformed

سازنده: Sumo Digital

ناشر: Sega

سبک: Driving

پلتفرم: Pc , Ps3 , Xbox 360 , 3Ds , PS Vita

ESRB: +۱۰

 Sonic and All Stars Racing Transformed سونیک ، پشت فرمون | نقد و بررسی بازی Sonic & All Stars Racing Transformed

تا الان بازی های زیادی وجود داشتند که قهرمانان خود را به یک ماجراجویی جدید که به صورت مسابقات اتومبیل رانی هستند ، فرستادند . مسابقاتی که در آن ممکن است مرز های بین دوست و دشمن شکسته شود و هر بازیبازی طبق سلیقه خودش شخصیت ها را در یک تیم قرار دهد . اما تعداد بازی هایی که در این کار موفق شدند با توجه به تعداد عرضه آن ها کم است و یکی از این بازی ها که توانسته بعد از مدت طولانی علاوه بر موفقیت ، نام یک دوست قدیمی را بر لب ها بیاندازد Sonic & All-Stars Racing Transformed است . بازی Sonic & All-Stars که در ۱۶ فوریه منتشر شد علاوه بر اینکه در برسی اینجانب بازی مورد قبولی از آب در آمده است ، نمرات نسبتا خوبی هم از سایت های دیگر دریافت کرده است .

Sonic را اکثر شما ها می شناسید و در پس نام او اولین چیزی که به ذهنتان می رسد سرعت و مسیر های باور نکردنی است که امروز همین سرعت و جاده های باورنکردنی و در عین حال بی رحم در سبکی دیگر در برابر شما قرار داده شده است . به طور کلی با ورود به بازی شما با چهار گزینه رو به رو می شوید که به غیر از بخش تنظیمات ، بخش هایی همچون ساخت مرحله و جاده توسط خودتان ، مسابقات دوستانه به همراه ۳ از دوستانتان و همچنین بخش Career که از زیر مجموعه های مختلفی تشکیل شده است .

در بخش Career شما می توانید در مسابقات جهانی ، تک نفره و … شرکت کنید که هر کدام از جذابیت های خاصی بهره می برند ، مثلا در بعضی از آن ها شما باید ضمن اول شدن مقداری ستاره یا مواردی اینچنینی جمع آوری کنید . هر کدام از مراحل بازی از زیر مجموعه های مختلفی به همراه جاده های متفاوتی تشکیل شده است . شخصیت هایی که در بازی وجود دارند از خود سونیک و دوستش تایلز گرفته تا رلف خرابکار و تیم فورترس همه در بازی وجود دارند و علاوه بر اتومبیل های مختلف هر کدام از قابلیت های متفاوتی هم برخوردارند . به طور مثال سرعت سونیک بیشتر از رلف است .

sonic all stars racing transformed unlockable characters سونیک ، پشت فرمون | نقد و بررسی بازی Sonic & All Stars Racing Transformed

 

گیم پلی بازی در کل جذاب و سرگرم کننده است . به غیر از حس نوستالوژی بازی ، این سرعت ، مسابقات مختلف ، رانندگی جذاب و در بر گیرنده همه ، یعنی گیم پلی است که شما را جذب می کند . طراحی جاده ها و مسیر ها بسیار عالی کار شده و با وجود انبوه جاده ها و مسیر های مختلف همه از طراحی و کیفیت خوبی بهره می برند . علاوه بر این ممکن است در یک جاده با راه هایی متفاوتی در زمین ، روی آب و یا بر فراز آسمان مواجه شوید که به هیجان بازی خیلی کمک می کند . در کنار طراحی خوب جاده ها ، کنترل بازی و اتومبیل ها هم خیلی خوب از آب در آمده است ، به طور مثال در هنگام برخورد به دیوار ، یا گوشه های مسیر در بازی های هم سبک شما تقصیر را بر گردن کنترل بازی می اندازید ولی در Sonic & All-Stars اینگونه نیست و تقصیر از شماست نه دیوار .

گفتیم در هر مسیر باید از آب یا آسمان هم عبور کنیم ، که در این موارد شکل و شمایل اتومبیل ها تغییر می کند و نوع کنترل آن هم عوض می شود . در بعضی موارد هم می توانید با بدست آوردن سکه هایی وسیله نقلیه ی خود را به یک جت پر سرعت تبدیل کنید . علاوه بر تغییر شکل ماشین ها ، محیط بازی هم تغییر می کند و ممکن است ناگهان زیر سنگ ها یا مواردی این چنینی له شوید و از بازی عقب بیافتید . در بازی اتومبیل های شما می توانند با گرفتن مواردی از اسلحه ها و جایزه هایی هم بهره ببرند . اسلحه هایی همچون ، گلوله های برف ، گردباد ، انواع و اقسام تیرها که می توانید با شلیک آن هابه سمت رقبا از آن ها جلو زده و جایزه هایی مانند ، نیترو که باعث افزایش سرعت می شود و وسایلی برای دفاع در برابر ضربات دیگران .

 سونیک ، پشت فرمون | نقد و بررسی بازی Sonic & All Stars Racing Transformed

 

با وجود اینکه گیم پلی بازی بسیار سرگرم کننده است ولی موسیقی بازی هم بر این مورد می افزاید و باعث بیشتر لذت بردن شما می شود . موسیقی بازی بسیار بسیار پویا و با ضربآهنگ تندی نواخته می شود که می تواند بر جنون سرعت بازی بیافزاید . افکت های صوتی بازی همانند صدای پرنده ها و مواردی که مانع حرکت پرسرعت شما می شوند خوب و قابل قبول کار شده است .

ASN App PcDx9 Final 2013 02 22 16 51 52 93 سونیک ، پشت فرمون | نقد و بررسی بازی Sonic & All Stars Racing Transformed

 

گرافیک بازی بسیار سر زنده و جذاب طراحی شده است . منفجر شدن اتومبیل ها ، نورپردازی ، طراحی آب و افکت های مختلف ، و به خصوص طراحی اتومبیل ها همه جلب توجه می کند و بر دیگر جذابیت های بازی می افزاید . ماشین های بسیاری در بازی طراحی شده است که هر کدام به سه صورت متفاوت برای حالت های پرواز و روی زمین و در آب وجود دارند . و با انیمیشن های خیلی جالبی بین این حالات تبدیل می شوند . انمیمیشن های کلی بازی ، از حرکات مواردی که در محیط بازی بر علیه شما بر می خیزند تا حرکاتی که رانندگان برای یکدیگر انجام می دهند ، بر زیبایی های بازی می افزایند .

اگر چه در این چند سال سونیک ، قهرمان دوران کودکی اکثر ما نتوانسته به دوران اوجش بازگردد و همانند رقیبش خوب ظاهر شود ولی بازی Sonic & All-Stars Racing Transformed که به تازگی عرضه شده ، قدمی رو به جلو برای این خارپشت آبی است . Sonic & All-Stars شاید نتواند وقت شما را در برابر بازی هایی بزرگ که به تازگی عرضه شدند را بگیرد ولی با جذابیت های خود می تواند یک روز زیبا و شاد را برای شما و دوستان و اعضای خانواده را ایجاد کند .

ASN App PcDx9 Final 2013 02 22 16 49 02 27 سونیک ، پشت فرمون | نقد و بررسی بازی Sonic & All Stars Racing Transformed

 

goldengameiconمنبع : گیم فا

 

مطالب مرتبط

دیدگاه کاربران

تعداد دیدگاه کاربران: بدون دیدگاه

هیچ دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.