الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم

از بهترین راهکار های جذب مخاطب و فروش امروزه تبلیغات اینترنتی است، اینجا جای تبلیغ شماست.

گلدن هاست یکی از برترین و مطمئن ترین شرکت های هاستینگ ایران با خدماتی متمایز با شماست.

از بهترین راهکار های جذب مخاطب و فروش امروزه تبلیغات اینترنتی است، اینجا جای تبلیغ شماست.

۲۰ بازی پرفروش ۹ سال اخیر

تحلیل گران شرکت یوبی سافت در بررسی های مالی سال گذشته به نتایج جالبی دست پیدا کرده اند که احتمالا برای بقا و پیشرفت کمپانی طی سال های آینده لازم هستند. در این گزارش لیستی از ۲۰ سری بازی پرفروش ۹ سال اخیر (تقریبا اکثر مدت زمان نسل هفتم کنسول های بازی) تهیه شده که در آن، تنها ۲ سری از بازی های یوبی سافت حضور دارند؛ Assassin’s Creed و Just Dance. بنابراین بی جهت نیست که یوبی سافت قصد دارد امسال ۲ عنوان از سری Assassin’s Creed منتشر کند.

در زیر می توانید این ۲۰ بازی پرفروش را مشاهده کنید که شاید نام بعضی از آن ها چند سالی می شود دیگر به خاطرات پیوسته است یا عناوین به شدت ضعیفی هر ساله از آن ها منتشر می شود.

۱٫ Call of Duty

۲. Mario

۳. FIFA Soccer

۴. Assassin’s Creed

۵. Grand Theft Auto

۶. Wii Fit

۷. The Sims

۸. Madden NFL

۹. Guitar Hero

۱۰. Battlefield

۱۱. Halo

۱۲. Need for Speed

۱۳. Just Dance

۱۴. World of Warcraft

۱۵. NBA 2K

۱۶. Lego

۱۷. Sonic the Hedgehog

۱۸. Rock Band

۱۹. Elder Scrolls

۲۰. Gears of War

در این لیست، سری Asassin’s Creed در رتبه چهارم قرار گرفته و Just Dance در رتبه سیزدهم. اما دقیق تر که بررسی می کنیم متوجه می شویم سهم یوبی سافت در این بازار بزرگ نسبت به دیگر رقبا کمرنگ تر است. الکترونیک آرتز ناشر بازی های بزرگی چون Battlefield و Need For Speed با ۶ عنوان در این لیست یکه تازی می کند. اما کدام شرکت می تواند جلودار اکتیویژن و سردمداری Call of Duty باشد؟

نکته جالب دیگر این لیست حضور دو بازی Rock Band و Guitar Hero است که هر دو به دست فراموشی سپرده شده اند اما این اعداد و ارقام نشان می دهد که مردم علاقه وافری به نواختن موسیقی به شکلی ساده تر دارند، مسلما Rocksmith آن چیزی نیست که پاسخ گوی میلیون ها طرفدار گیتار هیرو یا راک بند باشد (فروش این دو سری با فروش سخت افزارهای مربوط به آن ها ترکیب شده).

اما اینطور که به نظر می رسد آمار کنسول های دستی همانند دو کنسول موفق نینتندو با نام های DS و ۳DS و همچنین کنسول های دستی سونی با نام های PSP و PS Vita در این لیست قرار ندارند. با توجه به فروش رویایی ماریو روی پلتفرم های دستی نینتندو، اگر این آمار گنجانده می شد احتمالا جایگاه رتبه اول و دوم تغییراتی به خود می دید.

این روزها یوبی سافت اوقات خوبی را سپری می کند و آماده ۲ اتفاق مهم در ۳۰ روز آینده است. اولی عرضه بازی Watch Dogs بعد از ماه ها تاخیر و دومی برگزاری یک کنفرانس آبرومند در E3 2014 است. در ۲ سال اخیر، یوبی سافت هر بار یک پروژه جاه طلبانه بزرگ معرفی کرده و امسال هم انتظار می رود که عنوان Rainbow 6: Patriot در لباسی متفاوت دوباره معرفی شود. البته Far Cry 4 به اندازه کافی بزرگ خواهد بود که بتواند نمایشگاه را تحت تاثیر قرار دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 14 =

برترین بازی ها