الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ و عَجّل فَرَجَهم

از بهترین راهکار های جذب مخاطب و فروش امروزه تبلیغات اینترنتی است، اینجا جای تبلیغ شماست.

گلدن هاست یکی از برترین و مطمئن ترین شرکت های هاستینگ ایران با خدماتی متمایز با شماست.

از بهترین راهکار های جذب مخاطب و فروش امروزه تبلیغات اینترنتی است، اینجا جای تبلیغ شماست.

نقد و بررسی بازی Dark

این پستم در مورد بازی Dark که الان تو بازار موجوده ولی بازی قشنگی  نیست من خودم بازی کردم  حوصلم رو سر برد ولی برای اونایی که دوست دارن با بازی اشنا بشن.میرم سراغ داستان بازی

Dark Video Game 2013 Box Art

دارک ساخته شد و تبدیل شد به یک بازی مخفی کاری/اکشن نقش آفرینی. بازی که از انتشار همان ویدیو اولیه اش انتظارات را از بازی کم کرد. به سراغ بازی می رویم آن را شروع می کنیم. از لحظه ای که بازی شروع می شود ۵ دقیقه بیشتر نگذشته که دستگاه را خاموش می کنید و تصمیم میگیرید هیچوقت دیگر بازی نکنید! زیرا دارک در هر زمینه ای یک ضعف برای این نسل به شمار می رود. داستان بازی حتی به استاندارد مضخرف فیلم های خون آشامی دست چندم هالیوودی هم نمیرسد! کاراکتر بازی اریک در ابتدای بازی خود را در یک میخانه شلوغ با سر درد و تصویر های عجیب و غریب و فراموشی از گذشته خود می یابد، به زودی توسط دیگر خون آشامها، متوجه میشود که او در حال تبدیل به یک خون آشام است و تمام ری اکشن و بازخوردش نسبت به این موضوع این جمله است : “مگه خون آشام وجود داره!” و سپس به راحتی شروع می کند به استفاده از قابلیت های خون آشامیش برای کشتن. معلوم میشود برای اینکه تبدیل به گول های(Ghoul) مرده خار بی مغز نشود باید از خون کسی که اورا تبدیل به یک خون آشام کرده بنوشد تا بتواند یک خون آشام صحیح و سالم و معمولی بماند (!)، ولی چون خون آشام تبدیل کننده اش را نمیتواند پیدا کند، باید از خون خون آشام های پیرتر تغذیه کند ! به این داستان بسیار کشنده (کشنده گیمر!!) همین را اضافه کنم که در این بین فرشته ای سعی می کند خون آشام مارا به راه راست هم هدایت کند!

اگر داستان خیلی بد باشد شخصیت پردازی فاجعه است، آشنا شدن با گذشته اریک شاید تنها دلیلی باشد که گیمری داستان دارک را دنبال می کند، که پیشنهاد می کنم حتی به آن فکر هم نکنید، اریک حتی در ظاهر خود مخاطب را جذب نمی کند. در خون آشام های هالیوودی معمولا شاهد یک کاراکتری با ظاهری جذاب هستیم ولی در زمینه ظاهری اریک حتی از هیولا فرانکشتاین زشت تر به نظر می رسد. دارک به همین سادگی بخش داستان را از دست می دهد، پس دستگاه را به یک تلویزیون اچ دی متصل می کنیم تا که شاید از گرافیک بازی لذت ببریم که متوجه میشویم دارک در زمینه گرافیک هم برای این نسل یک ضعف به شمار می رود. گرافیک بازی از سیستم سل شید همانند بردر لنز(Border lands) استفاده می کند، ولی به هیچ وجه چشم نواز نیست،تم رنگهای بازی بنفش و سیاه است، که بیشتر منجر به حالت تهوه در مخاطب می شود و به بدترین شکل ممکن طراحی شده. تنها زیبایی گرافیکی بازی که البته خیلی هم عنصر آنچنانی خصوصا برای این نسل به شمار نمیرود طراحی دود و مه در بازی است. انیمیشن های کاراکترها فوق العاده ظعیف کار شده است، حتی در لب خانی کاراکترها (که در این نسل و موتور های گرافیکی امروزی کارمخصوصی به حساب نمی آید) تقریبا هیچوقت درست عمل نمیکند. کاراکترها فوق العاده بی روح و بی ذوق و بدون زیبایی طراحی شده اند و در این بازی چیزی نیست که بتواند دلتان را برای دیدن خوش کند. هنگامی که اریک شروع می کند به خوردن خون دشمن بخت برگشته اش، بیشتر مانند این است که اورا بغل گرفته و خون از هوا به زمین میریزد(کاش به زمین میریخت). حالا صدای بازی را کمی زیادتر میکنیم به هرحال صدا گذاری جز نکات مهم بازی های مخفی کاری و دلهره آور است. و تقریبا چیزی نمیشنویم جز حماقت دشمنان بازی، درست وقتی که در جلوی یکی از نگهبانان موزه در بازی کسی را نفله کرده اید و پشت دیوار مقابلش قایم شده اید، نگهبان شاهد ماجرا با خودش حرف میزند و میگوید” دارم خیالبافی می کنم!” .

دارک بر خلاف عنوانش به هیچ وجه تاریک نیست، فقط از عنوان تاریکی سو استفاده کرده ( در گرافیک بازی سایه تعریف نشده)، دارک به راحتی عنوان بدترین بازی این نسل را به دوش خود می کشد، به این دلیل که سازندگان حتی نتوانستند بازی را قابل بازی طراحی کنند. اصولا کششی بین مخاطب و بازی به وجود نمی آید و به سادگی مخاطب فراموش می کند که چرا دستگاه خود را روشن کرده است.
در نسل قبل بازی بلاد رین(BloodRayne)، یک بازی خون آشامی معرکه ساخته شده بود که حتی در زمان خود بسیار جلوتر از بازی های همزمانش بود(اگر این بازی زیبا را از دست داده اید پیشنهاد می کنم حتما آنرا بازی کنید)، ولی حالا بازی خون آشامی دیگری ساخته شده و انتظاری که از آن میرفت همانند اریک در هوا دود می شود، حیف که حتی نمیشود نام بازی را بازی گذاشت.

عکس هایی از بازی:

dark game

نویسنده :legend_deadly

منبع : گلدن گیم

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک − یک =

برترین بازی ها